Laureaci OLiJP od 2013 r.

XLIII Olimpiada – 2013

l.p.

Imię

Nazwisko

Klasa

Lokata

Szkoła

Okręg

Imię i nazwisko nauczyciela

1

Magdalena Dreinert

III gimnazjum

I

Gimnazjum Dwujęzyczne w AZSzO im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie

Katowice

mgr Aleksandra Rygiel-Pawlus

2

Dominik Łukowiak

II

I

I LO im. Edwarda Dembowskiego w Zielonej Górze

Zielona Góra

dr Bożena Sicińska, mgr Edyta Kaszyńska

3

Antoni

Zając

I

I

LXIV LO im. St. I. Witkiewicza w Warszawie

Warszawa

mgr Katarzyna Porembska, mgr Daniel Zych

4

Karolina

 Chyła

II

I

Społeczne LO STO w Kluczborku

Opole

dr Dariusz Dybek

5

Alicja

Jędrzejczyk

II

I

I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie

Rzeszów

dr Zofia Bartecka-Prorok

6

Jakub

Turczyn

III

I

I LO im. St. Dubois w Koszalinie

Szczecin

mgr Tomasz Stępniak

7

Agnieszka Ziętarska

III

I

IV LO im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu

Toruń

mgr Małgorzata Puzio

8

Urszula

Szuberska

III

II

IV LO im. C. K. Norwida w Białymstoku

Białystok

mgr Aneta Wolańska

9

Aleksandra

Kubit

III

II

I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie

Rzeszów

dr Zofia Bartecka-Prorok

10

Marek

Maraszek

II

II

LO im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach

Kielce

s. mgr Alicja Furczyk

11

Rita

Nawrocka

I

II

LXIV LO im. St. I. Witkiewicza w Warszawie

Warszawa

mgr Katarzyna Porembska, mgr Daniel Zych

12

Ilona

Siwak

III

II

LO im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie

Mazowsze

dr Jerzy Szeja

13

Grzegorz

Bryl

II

II

LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu

Wrocław

mgr Dorota Czaja, dr hab. Jerzy Biniewicz

14

Stanisław Kierwiak

II

II

LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu

Wrocław

dr hab. Jerzy Biniewicz

15

Ada

Tymińska

II

II

LO im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku

Toruń

mgr Anna Patelska

16

Filip

Fierek

III

II

LO im. Wincentego Pola w Czersku

Gdańsk

mgr Alicja Piotrowska

17

Tomasz

Fryzeł

III

II

LO ss. Prezentek im. Jana Pawła II w Rzeszowie

Rzeszów

mgr Aneta Wojciechowska

18

Maria

Gajewska

II

II

LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu

Wrocław

mgr Dorota Czaja, dr hab. Jerzy Biniewicz

19

Karolina Galewska

III

II

I LO im. Bolesława Chrobrego w Grudziądzu

Toruń

mgr Mirosława Cieślak

20

Stanisław Godlewski (teatr)

III

II

LO św. Marii Magdaleny w Poznaniu

Poznań

mgr Ireneusz Okoń

21

Michał

Hytroś

III

II

II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie

Kraków

mgr Jolanta Piwowońska

22

Daniel

Ravinskij

XII

II

Szkoła Średnia im. J. I. Kraszewskiego w Wilnie

Wilno (Litwa)

mgr Joanna Szczygłowska

23

Agnieszka Bernardelli

III

III

II LO im. Mieszka I w Szczecinie

Szczecin

mgr Anna Domżalska

24

Michał

Małysa

III

III

I LO im. Adama Mickiewicza w Olsztynie

Olsztyn

mgr Wiesława Zielińska

25

Iwona Nowakowska

II

III

V LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie

Warszawa

mgr Joanna Zaremba

mgr Konstanty Pieńkosz

26

Dawid

Rogoziński

III

III

Zespół Szkół nr 1 w Działdowie

Olsztyn

mgr Katarzyna Burchacka

27

Aleksandra Żyrkowska

II

III

V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie

Kraków

mgr Dariusz Pasieka

28

Agnieszka Moczulska

III

III

III LO im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku

Gdańsk

mgr Barbara Garus

29

Maciej Marek Szopa

II

III

II LO im. Mieszka I w Szczecinie

Szczecin

mgr Anna Domżalska

30

Michał Dominik Wieczorek

II

III

I LO im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wlkp.

Zielona Góra

mgr Małgorzata Jach

31

Anastasiia Motułko

X

III

Odeska Szkoła Ogólnokształcąca nr 121 w Odessie

Odessa (Ukraina)

mgr Ludmiła Potapowa

32

Karol

Gromek (teatr)

III

III

Pijarskie LO Królowej Pokoju w Łowiczu

Łódź

mgr Beata Jeziorowska

33

Olga

Pankalla

III

III

LO Świętej Marii Magdaleny w Poznaniu

Poznań

mgr Elżbieta Sośnicka

34

Wioletta Korsakowa

XI

III

Liceum Społeczne Polskiej Macierzy Szkolnej w Grodnie

Białoruś

mgr Julia Jasiukiewicz, mgr Jadwiga Carewicz, mgr Łucja Kulwanowska

35

Patrycja

Barylski

III

III

II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wlkp.

Zielona Góra

mgr Mariusz Biniewski

36

Marta

Wójcik

III

III

VIII LO im. Władysława IV w Warszawie

Warszawa

mgr Elżbieta Błachowicz

37

Małgorzata Mikołajska

II

III

I LO im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie

Olsztyn

mgr Iwona Podgórska

38

Katarzyna Wartalska

III

III

LO Zakonu Pijarów im. Stanisława Konarskiego w Krakowie

Kraków

mgr Katarzyna Duda-Kaptur

39

Maciej  Wojtkiewicz

III

III

I LO im. Stefana Żeromskiego w Lęborku

Gdańsk

dr Katarzyna Wach

40

Natalia Kinga Klamecka

II

III

II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu

Poznań

dr Mariusz Chołody

41

Kaja

Kubicka

II

III

LO im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie

Mazowsze

mgr Kinga Sałaj

42

Waleria Skorobogatowa

XI

III

Szkoła Średnia nr 36 w Grodnie

Białoruś

mgr Anna Kusielczuk

43

Adrian

Wołkowicz

II

III

IX LO im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie

Szczecin

mgr Agnieszka Łaszewicz-Szczęsna

44

Paulina

Żarnecka

III

III

LO Sióstr Nazaretanek w Kaliszu

Poznań

mgr Jolanta Gaj

 

 

XLIV Olimpiada – 2014

l.p.

Imię

Nazwisko

Klasa

Lokata

Szkoła

Okręg

Imię i nazwisko nauczyciela

1

Andrzej

Błażewicz

II (teatr)

I

I LO im. Jana Kasprowicza w Świdnicy

Wrocław

mgr Beata Wierzbicka

2

Maria

Gajewska

III

I

LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu

Wrocław

dr hab. Jerzy Biniewicz

3

Stanisław Jędrczak

II

I

LXIV LO im. St. I. Witkiewicza w Warszawie

Warszawa

mgr Iwona Dzięciołowska, mgr Daniel Zych

4

Katarzyna

Pyssa (teatr)

II

I

LO Św. Marii Magdaleny w Poznaniu

Poznań

mgr Ireneusz Okoń

5

Konrad Wyszkowski

III

I

III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni

Gdańsk

mgr Brygida Maciejewska

6

Maciej

Głowacki

II

II

LXIV LO im. St. I. Witkiewicza w Warszawie

Warszawa

mgr Katarzyna Porembska, mgr Daniel Zych

7

Rafał

Jackowski

III

II

LXIV LO im. St. I. Witkiewicza w Warszawie

Warszawa

mgr Daniel Zych

8

Zuzanna

Koperek

III

II

I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie

Kraków

dr Mateusz Skucha

9

Monika Prokopiuk

III

II

Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie

Lublin

mgr Małgorzata Kapica

10

Michał

Sawczuk

III

II

II LO im. Mieszka I w Szczecinie

Szczecin

mgr Anna Domżalska

11

Agata

Grabarczyk

II

II

LO Św. Marii Magdaleny w Poznaniu

Poznań

mgr Ireneusz Okoń

12

Kaja

Ptak

III

II

I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu

Łódź

mgr Tomasz Białasiak

13

Michalina Świderska

I

II

I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Bydgoszcz

mgr Elżbieta Piniewska

14

Gniewomir Kuchta

III

II

LXIV LO im. St. I. Witkiewicza w Warszawie

Warszawa

mgr Daniel Zych

15

Barbara Mikulewicz

III

II

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie

Wilno (Litwa)

mgr Elżbieta Zacharewicz

16

Szymon

Dubiel

III

II

III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie

Lublin

mgr Beata Nowak

17

Andrzej

Frączysty

III

II

V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie

Kraków

mgr Dariusz Pasieka

18

Piotr

Machajek

III

II

II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie

Lublin

mgr Grażyna Jaroszyńska

19

Kinga

Braksal

III

III

VIII LO im. Władysława IV w Warszawie

Warszawa

mgr Elżbieta Błachowicz

20

Dominika Mieczkowska

III

III

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie

Wilno (Litwa)

mgr Teresa Król

21

Mateusz

Rosicki

III

III

II LO im. Marii Konopnickiej w Opolu

Opole

mgr Jolanta Toll

22

Filip

Rudnik

III

III

I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu

Bydgoszcz

mgr Ewa Palka

23

Katarzyna

Grzywa

III

III

II LO im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie

Rzeszów

mgr Marta Barwińska

24

Apolinary Klonowski

XI

III

Szkoła Średnia im. Szymona Konarskiego w Wilnie

Wilno (Litwa)

mgr Lucyna Jaglińska

25

Krzysztof

 Kocik

II

III

II LO im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim

Łódź

mgr Anna Ignasiak

26

Maja

Krasicka

III

III

II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu

Poznań

dr Mariusz Chołody

27

Anna Maria Mazurek

II

III

V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie

Kraków

dr Marcin Chruściel

28

Zuzanna Olszewska

II

III

VI LO im. J. J. Śniadeckich w Bydgoszczy

Bydgoszcz

mgr Anna Nakielska-Kowalska

29

Wiktor

Rorot

III

III

III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w ZSO nr 11 w Zabrzu

Katowice

mgr Grażyna Strużyna-Handke

30

Anna

Skibińska

III

III

LO nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu

Wrocław

mgr Barbara Natalli-Wasilewska

31

Karolina Kowalczyk (teatr)

III

III

II Społeczne LO STO im. Pawła Jasienicy w  Warszawie

Warszawa

mgr Katarzyna Długołęcka

32

Agnieszka

Bień

II

III

I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie

Kraków

dr Mateusz Skucha

33

Klara

Pawlicka

III

III

IV SLO im. Batalionu AK „Parasol” w Warszawie

Warszawa

 mgr Adam Hohendorff

34

Alona

Diduch

XI

III

Polska Szkoła Sobotnia w Chmielnickim

Ukraina

mgr Julia Sierkowa

35

Anastazja Motułko

XI

III

Odeska Szkoła Ogólnokształcąca nr 121 w Odessie

Ukraina

mgr Ludmiła Potapowa

36

Maksymilian Kuźmicz

III

III

XXI LO im. Św. Stanisława

Kostki w Lublinie

Lublin

dr Danuta Bilińska

37

Karolina

Kaleta (teatr)

II

III

II LO im. Marii Konopnickiej w Opolu

Opole

mgr Joanna Nazarkiewicz

 

 

 XLV Olimpiada – 2015

l.p.

Imię

Nazwisko

Klasa

Lokata

Szkoła

Okręg

Imię i nazwisko nauczyciela

1

Anna

Kołodziejczyk

III (teatr)

I

I LO im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze

Wrocław

mgr Jan Owczarek

2

Karolina

Mazurek

III

I

LO im. Św. Jadwigi Królowej w Kielcach

Kielce

siostra mgr

Alicja Furczyk

3

Zuzanna

Wołodko

II

I

LXIV LO im. Mikołaja Kopernika w Warszawie

Warszawa

dr Agnieszka

White

4

Jan

Retelewski

II

I

LXIV LO im. St. I. Witkiewicza w Warszawie

Warszawa

mgr Daniel Zych

5

Bartosz

Szyler

I

I

LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu

Wrocław

dr hab Jerzy Biniewicz

6

Lidia

Vallet

II

I

Cité Scolaire Internationale w Lyonie, Francja

ORPEG

mgr Ewa Matczak

7

Paweł

Korzeb

III

II

I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie

Lublin

mgr Agnieszka Lewandowska

8

Dominika

Tylcz

II

II

I LO im. Marii Konopnickiej w Katowicach

Katowice

mgr Krystyna Sojka

9

Agnieszka

Barszcz

III

II

V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie

Kraków

mgr Sylwia Winiarska-Żmigrodzka

10

Agata

Czaja

III gimnazjum

II

Gimnazjum Akademickie w Toruniu

Toruń

dr Ilona Glatzel

11

Maciej

Czerwiński

II

II

I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi

Łódź

mgr Bożena Anuszczyk

12

Wiktoria Kulik

III

II

LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu

Wrocław

dr hab Jerzy Biniewicz

13

Maria Świątkowska

III

II

I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie

Kraków

mgr Maciej Szmyd

14

Jarosława Pokusińska

X

II

Odeska Szkoła Ogólnokształcąca nr 121 w Odessie

Ukraina

mgr Ludmiła Potapowa

15

Aleksandra Siemieniuk

III

II

II LO im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku

Białystok

mgr Marta Danilczyk

16

Arkadiusz Domasat

III

II

III LO im. Tadeusza Kościuszki w Łodzi

Łódź

mgr Jolanta Kupis

17

Gabriela

Kulbacka

I (teatr)

II

I LO im. Marii Konopnickiej w Suwałkach

Białystok

mgr Marek Urbanowicz

18

Magdalena Machała

III

II

I LO im. Stanisława Staszica w Chrzanowie

Małopolska

mgr Jolanta Skowrońska

19

Piotr

Ratusznik

III

II

III LO im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku

Gdańsk

mgr Barbara Garus

20

Mikołaj Ryśkiewicz

III

II

VI LO im. Juliusza Słowackiego w Kielcach

Kielce

mgr Adam Majerowski

21

Piotr

Sidorowicz

II

II

IV LO im. Stanisława Staszica w Sosnowcu

Katowice

mgr Barbara Strączek

22

Michał

Gliński

III

III

II LO im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach

Katowice

mgr Aleksandra Paszek

23

Magdalena

Krysiak

II

III

XXI LO im. Bolesława Prusa w Łodzi

Łódź

mgr Katarzyna Józefczyk

24

Julia

Lange

II

III

II LO im. Stefana Batorego w Warszawie

Warszawa

mgr Agnieszka Szafarska-Kowalczyk

25

Maciej

Wcisło

III

III

V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie

Kraków

dr Marcin Chruściel

26

Anastazja Sitnikowa

XI

III

Odeska Szkoła Ogólnokształcąca nr 121 w Odessie

Ukraina

Mgr Ludmiła Potapowa

27

Szymon

Jezierski

III

III

I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku

Toruń

Mgr Kinga Grzywacz

28

Damian

Lesiak

III

III

VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

Kielce

mgr Beata Hajduk

29

Weronika Zimnoch

III

III

III LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku

Białystok

mgr Maria Bartnicka

30

Wiktoria

Koput

II

III

III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie

Lublin

mgr Beata Nowak

31

Zuzanna

Mazzoll

II

III

VIII LO im. Władysława IV w Warszawie

Warszawa

mgr Elżbieta Błachowicz

32

Emilia Jędroszkowiak

III

III

LO Św. Marii Magdaleny w Poznaniu

Poznań

mgr Jolanta Błach

33

Tomasz

Kaszycki

II

III

I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach

Małopolska

 mgr Katarzyna Jamka

34

Agata

Siemaszko

XII

III

Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Wilnie

Litwa

mgr Stanisława Wielisiejczyk